uaps.org.ua

Лікарня, що працює попри все

Допомога ЕАР та УАПС Київській обласній дитячий лікарні

Ще одним закладом, що отримав грантову допомогу від Європейської Академії Педіатрії (ЕАР), завдяки зусиллям Української Академії Педіатричних Спеціальностей (УАПС), є комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київська обласна дитяча лікарня» (м. Боярка). Гуманітарний грант у розмірі 10 000 євро був спрямований на придбання медичного обладнання, яке так важливе для лікування маленьких пацієнтів.

Так у грудні 2022 року у закладі, що надає високоспеціалізовану медичну допомогу дітям із усієї Київської області, з’явилися два нові високофункціональні ліжка та дві тумбочки, якими були дооснащені   відділення хірургії та  відділення інтенсивної терапії.

 Лікарня налічує близько 10 тисяч пролікованих дітлахів, та більш ніж 5 тисяч проведених оперативних утручань за рік. Ліжковий фонд складає 305 ліжок, з них 12 ліжок належать відділенням анестезіології та інтенсивної терапії для дітей.

Не дивлячись на те, що лікарня знаходилась у безпосередній близькості до зони бойових дій та лінії оборони Києва, а частина Київської області була під окупацією загарбниками, вона ні на хвилину не зачинила свої двері та продовжувала працювати.

 «Лікарня працює цілодобово весь період воєнного часу. Всі – і медсестри, і операційна, і бригада хірургів. Були діти, які безпосередньо постраждали внаслідок бойових дій. Війна вплинула на діяльність лікарень, але попри всі труднощі ми продовжуємо надавати допомогу тим хто її потребує» – говорить Сергій Наіста, завідувач хірургічного відділення. Саме тут знаходиться одне з придбаних високофункціональних ліжок, завдяки якому пацієнти  отримають професійний догляд та почуватимуться більш комфортно.

Деякі працівники змушені були виїхати до більш безпечного місця, але більшість продовжували тримати медичний фронт під час наступу, та залишаючись у лікарні не на одну добу.

 «Було не просто. Ми отримали багато викликів: забезпечити харчування, транспортування працівників до робочих місць, забезпечити необхідними медикаментами та розхідними матеріалами так, щоб заклад міг 24/7 надавати безперебійну медичну допомогу», – розповідає генеральний директор Савінова Катерина Борисівна.

Навіть зараз кожна повітряна тривога, оголошена у гучномовець, означає, що транспортабельні пацієнти слідують до обладнаного безпечного приміщення (підвалу).

 «Відділення працювало у повному обсязі, діти були постійно у відділенні, доводилося виїжджати у райони, привозити тяжких дітей, зокрема передчасно народжених, із пологових відділень Київської області», – розповідає Василь Качкан, завідувач відділення інтенсивної терапії. «Спочатку під час тривог намагалися спускатися у підвальне приміщення (бомбосховище), але зрозуміли що для передчасно народжених дітей, переноси переїзди, від’єднання від апаратів штучної вентиляції – тільки шкодить, тому організували місце у коридорі, відносно безпечне за правилом «двох стін», – продовжує Василь Качкан. Лікар працює у закладі 22 роки.

На теперішній час лікарня продовжує надавати цілодобово ургентну соматичну та хірургічну допомогу населенню Київської області та  внутрішньо-переміщеним особам, а також організовує виїзди спеціалістів на деокуповані території області – у міста Ірпінь, Бучу та інші.

Не дивно, що саме на допомогу цій лікарні, яка долає виклики заради майбутнього маленьких українців, спрямували свої зусилля Європейська Академії Педіатрії та Українська Академія Педіатричних Спеціальностей.