uaps.org.ua

Нове діагностичне обладнання для онкохворих дітей

Допомога ЕАР та УАПС дитячій лікарні Святого Миколая у Львові

У жовтні 2022 року Українська Академія Педіатричних Спеціальностей (УАПС) подала заявку на отримання грантової допомоги дитячим лікарням України від Європейської Академії Педіатрії (ЕАР). Ці кошти ЕАР збирала на своєму сайті у якості пожертв на допомогу дітям України.

Однією з лікарень, яка отримала гуманітарний грант на придбання медичного обладнання у розмірі 10 000 євро стала ВП «Лікарня Святого Миколая» КНП «1 ТМО м. Львова». Від початку війни ця лікарня швидкої допомоги та інтенсивного лікування стала опорним закладом для надання допомоги пацієнтам з усієї України.

«Наша лікарня використовує всі можливості для надання медичної допомоги дітям із будь-якою патологією з різних куточків країни, що знайшли тимчасовий притулок у західних регіонах України. У нас є дитяча кардіохірургія, дитяча малоінвазивна реконструктивна хірургія, повна фізична реабілітація, відділення дитячої трансплантації, дитяче онкологічне, гематологічне та імунологічне відділення», – говорить завідувач відділення дитячої онкології, гематології та імунології Михайло Адиров. До початку війни Михайло очолював онкогематологічну службу Миколаївської обласної дитячої лікарні. З перших днів війни Миколаївська область опинилася в центрі подій. Дитяча лікарня була переорієнтована на лікування дітей, що стали жертвами воєнної агресії. Діти з тяжкими захворюваннями були евакуйовані в більш безпечні регіони України, або навіть скеровані на лікування за кордон.

«Багато хто з моїх миколаївських пацієнтів відмовлявся залишати Україну, незважаючи на те, що дитина була важко хвора. Тому я зрозумів, що зможу їм краще допомагати саме тут, у місті Лева», – продовжує лікар. «Щоранку наша мультидисциплінарна команда збирається, щоб обговорити найскладніші випадки в лікарні, визначитися з оптимальною тактикою ведення пацієнта. Часто це відбувається із залученням багатьох суміжних спеціалістів: хірургічної бригади, реаніматологів, нейрохірургів, гематологів, онкологів, трансплантологів, реабілітологів, які є в нашій лікарні. Але збільшення в лікарні кількості пацієнтів із надзвичайно складними поєднаними захворюваннями потребує і додаткового медичного обладнання, адже нам дуже хочеться забезпечити нашим дітям рівень медичної допомоги, який відповідає світовим стандартам», – говорить він.

Для того, щоб допомогти лікарні Українська Академія Педіатричних Спеціальностей також надала гуманітарну допомогу у розмірі 99 765 грн. Саме таку суму потрібно було додати до гранта ЕАР, щоб лікарня змогла придбати обладнання для цитоцентрифугування рідин (“Cytopro Elytech” віробництва США), необхідне для якісного лікування та діагностики злоякісних захворювань центральної нервової системи та лейкозів у дітей.

«Це обладнання дозволяє концентрувати та переносити на скло клітини спиномозкової рідини, частина з яких можуть бути злоякісними. Наявність злоякісних пухлин в спиномозковій рідині суттєво впливає на прогноз захворювання дитини, стратифікацію групи ризику та вибір подальшої терапевтичної тактики. З цим апаратом вірогідність виявлення злоякісних пухлин приблизно в 100 раз більша ніж при використанні звичайної діагностичної методики, тобто набагато більше дітей зможуть вчасно отримати ЦНС-направленне лікування, якого потребують», – коментує Михайло Адиров.

На даний момент у відділенні дитячої онкології, гематології та імунології Лікарні Святого Миколая проходять лікування 14 дітей з різними онкологічними та онкогематологічними захворюваннями. Це переважно діти зі сходу та півдня України (Харків, Запоріжжя , Миколаїв, Херсон, Одеса), а також з інших регіонів (Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів). Завдяки спільним зусиллям двох потужних асоціацій дитячих лікарів – Європейської Академії Педіатрії та Української Академії Педіатричних Спеціальностей – у цих дітей та у майбутніх пацієнтів цього відділення шанси на одужання та повноцінне життя стають вищими.