НОВИНИ

Зимова зустріч Європейської Академії Педіатрії 2019

6-7 грудня 2019 року, Брюссель

6-7 грудня в Брюсселі відбулася традиційна Зимова зустріч Європейської Академії Педіатрії. Вже третій рік поспіль Україну на ній представляли голова правління Української Академії Педіатричних спеціальностей професор Марина Маменко, секретар УАПС Іванна Романкевич, голова правління Центральноукраїнської Академії Педіатрії Олексій Риков, голова молодіжного комітету УАПС Євгеній Гречуха.

Winter meeting EAP – це, перш за все, підведення підсумків року. Що напрацювали комітети первинної, вторинної та спеціалізованої допомоги дітям? Як надається допомога підліткам в країнах Європи? Яку епідемію грипу очікуємо? Чи вакциновані діти в країнах ЄС? Що з епідемією кору? Звісно, неприємно, що, як і раніше, Україна займає перше місце в Європі за кількістю захворівших та останнє – за рівнем охоплення вакцинацією. Але ми все ще сподіваємось, що разом подолаємо цю проблему.

Довго обговорювали програми навчання в резидентурі в Європі. Скільки має навчатися лікар-педіатр? А скільки часу на засвоєння педіатрії має приділятися, якщо це майбутній лікар загальної практики, який буди надавати медичну допомогу дітям? З яких блоків складатиметься програма? Які тестові завдання включити до єдиного європейського іспиту. Обговорюють та голосують представники національних асоціацій, які входять до складу ЕАР.

Приємна новина! ЕАР вирішила зробити свою конституцію (статут) більш демократичною. Якщо раніше повноправне членство в організації набували тільки представники Старого світу, відтепер всі країни Європи мають рівні права. Це означає, що Українська Академія Педіатричних спеціальностей стає членом ЕАР із правом голосу у вирішенні всіх питань, обрання правління, входження до його складу та до складу комітетів.

Ну і ще одне важливе досягнення – нас не тільки впізнають, з нами охоче співпрацюють! Очікуємо на весняний PRIME Pediatrics 2020 президента Європейської Академії Педіатрії Адамоса Хаджипанаїса, віце-президента ЕАР та голову Європейської панелі педіатрії UEMLS Роба Рассела, голову комітету спеціалізованої допомоги дітям, екс-президента ЕАР Тома Стірса, екс-президента ESPGHAN Бертольда Колетско, голову комітету рідкісних хвороб Елізбет Сідеріус, голову комітету первинної допомоги дітям Пітера Алторжая, голову Асоціації педіатрів Болгарії Володимира Пілософа, віце-президента Асоціації педіатрів Польщі Артура Мазура. І це ще далеко не повний перелік гостей.