ПОЗиції

Європейські медичні працівники рекомендують вакцинуватися від грипу і цього року

Коаліція за вакцинацію, Українська Академія Педіатричних Спеціальностей, Європейська Академія Педіатрії

У 2020-2021 рр. активність грипу в Європі залишалася на низькому рівні протягом усього сезону грипу через різноманітні заходи охорони здоров’я та соціальні заходи, вжиті з метою зменшення передачі SARS-CoV-2.
Проте очікується, що вірус сезонного грипу буде набагато більше циркулювати майбутньої зими, оскільки в багатох європейських країнах тепер відновлюються соціальне змішування та соціальні контакти. Крім того, через низький рівень захворюваності на грип у минулому році, у сезоні 2021-2022 років очікується нижчий рівень природного імунітету населення проти грипу, що може збільшити передачу та тяжкість перебігу захворювання у людей.

Тому європейські медичні працівники наполегливо рекомендують людям, особливо тим, що належать до груп ризику, належним чином захистити себе від потенційного серйозного захворювання, зробивши щеплення проти грипу цього року. Крім того, дуже важливо, щоб люди дотримувалися гігієнічних заходів та уникали непотрібного фізичного скупчення людей.
Щоб забезпечити достатній захист від грипу в Європі, Коаліція з вакцинації спеціально нагадує медичним працівникам:

• Покажіть особистий приклад і переконайтеся, що вони щеплені проти грипу цього року;
• Будьте пильними щодо потенційного меншого сприйняття вакцинації проти грипу серед своїх пацієнтів із групи ризику та заохочуйте їх активно щеплюватися проти грипу;
• Надайте достовірну та надійну інформацію про щеплення, обговорюючи можливі запитання пацієнтів.
Коаліція за вакцинацію також закликає ЄС, національні та регіональні органи охорони здоров’я:
• Забезпечити своєчасне постачання щеплень проти грипу та належну підтримку медичним працівникам, які їх виконують;
• Залучати та підтримувати медичних працівників як надійне джерело комунікації серед громадськості щодо вакцинації проти грипу, щоб забезпечити достатнє охоплення;
• Посилити співпрацю з організаціями медичних працівників як ключовими партнерами, щоб допомогти підвищити довіру до вакцин, боротися з ваганнями щодо вакцин та досягти більшого поширення в місцевих громадах.

Ця заява оприлюднена з нагоди Тижня поширення інформації про грип, організованого ВООЗ/Європа. Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) надає корисну інформацію щодо вакцинації від грипу тут.

Коаліція за вакцинацію об’єднує європейські асоціації медичних працівників та відповідні студентські асоціації у цій галузі. Вона була скликана Європейською комісією у 2019 році з метою підтримки надання точної інформації громадськості, боротьби з міфами про вакцини та вакцинації та обміну найкращими практиками щодо вакцинації. Більше інформації про Коаліцію за вакцинацію можна знайти тут.