ПОЗиції

Проведення рутинної вакцинації дітей та дорослих в Україні в умовах спалаху COVID-19

Українська Академія Педіатричних Спеціальностей, Всеукраїнська асоціація дитячої імунології

Спільна офіційна позиція громадських об’єднань «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології» та «Українська Академія Педіатричних Спеціальностей» щодо проведення рутинної вакцинації (згідно календаря щеплень) дітей та дорослих в Україні в умовах спалаху COVID-19 та заходів, що скеровані на обмеження поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом (SARS-CoV-2).

Шановні колеги!
Пандемія COVID-2019 змінила світ довкола нас. Змінюються правила надання допомоги хворим.

Напрацьовуються схеми спостереження за здоровими дітьми. Запроваджуються підходи щодо консультування онлайн та більш широкого використання телемедицини. Але, є речі, які життєво важливі та не можуть бути виконанні дистанційно. Для дітей це перш за все вакцинація.

Українська Академія Педіатричних Спеціальностей разом із Всеукраїнською Асоціацією Дитячої Імунології занепокоєні тим, що в багатьох регіонах України вакцинацію намагаються зупинити на час спалаху COVID-2019. Ми не знаємо, скільки він буде тривати. Прогнози різні. Але ми точно знаємо, що якщо до пандемії коронавірусної інфекції доєднаються спалахи кору, дифтерії, інших вакцинокерованих інфекцій, ситуація може значно погіршитись.

23 березня 2020 року ВООЗ оприлюднила свою офіційну позицію щодо проведення вакцинації під час світової пандемії COVID-2019. На підставі даного документу та чинного законодавства України ВАДІ та УАПС створили спільну офіційну позицію, яку передали МОЗ України, для того, щоб разом вирішити цю складну проблему. Маємо захистити наших дітей від інфекційної загрози!