НОВИНИ

УАПС з жовтня 2023 року є членом Європейської Конфедерації Педіатрів Первинної ланки

Жовтень, 2023

ECPCP об’єднує близько 25 000 педіатрів з 19 країн. Всього в конфедерацію входить 25 педіатричних асоціацій. Організація заснована в 2009 році і є оновленою версією і продовженням попередньої асоціації «Європейське товариство амбулаторної педіатрії», яка народилась на 20 років раніше, в 1989 році.

На сайті https://www.ecpcp.eu/зазначено, що бути педіатром первинної ланки означає:

 • ми дбаємо про дітей та підлітків у громаді
 • ми є першими контактними особами для всіх недиференційованих проблем дітей, підлітків та їхніх сімей – ми є першим контактом для широкого кола проблем, таких як гострі захворювання, хронічні захворювання, нові захворювання та психосоціальні проблеми
 • ми беремо на себе опіку над усіма дітьми з тривалим терміном перебування у співпраці з центрами спеціального догляду
 • ми пропонуємо невідкладну невідкладну допомогу з швидким направленням, якщо це необхідно
 • ми надаємо доступ місцевій громаді в більшості європейських країн до наших амбулаторних послуг 24 години на добу та 7 днів на тиждень
 • ми пропонуємо широкий спектр послуг від новонароджених до 18 років і супроводжуємо переведення до лікарів загальної практики після 18 років. Це стосується багатьох європейських країн
 • ми зосереджуємося на профілактиці та зміцненні здоров’я та відчуваємо відповідальність за скринінг, імунізацію та регулярні огляди здоров’я немовлят
 • ми постійно проходимо тренінги та навчальні курси з визнаної доказової медицини
 • ми беремо участь у запобіганні та ранньому розпізнаванні жорстокого поводження з дітьми та зневаги, а також співпрацюємо з місцевою владою для захисту дітей
 • ми служимо порадниками для пацієнтів у складних системах охорони здоров’я
 • ми працюємо в компетентних командах у сфері догляду за населенням. Ми працюємо не поодинці, а в системах і командах, яких залучаємо як координаторів
 • ми добре спілкуємось і співпрацюємо з усіма іншими професіями в спільноті
 • ми надаємо консультації з питань охорони здоров’я та проводимо медичну освіту, пропагуючи здоровий спосіб життя
 • ми забезпечуємо та постійно вдосконалюємо якість наших послуг і продуктивність наших команд
 • ми відкриті до скарг і вживаємо заходів щодо виправлення помилок

Все перераховане співпадає з поглядами нашої Української Академії Педіатричних Спеціальностей на роль педіатра в нашій країні.

Європейська Конфедерація Педіатрів Первинної ланки постійно бере участь у створенні заяв, дослідженнях і нових підходах до первинної медичної допомоги. І ми також плануємо долучатись до досліджень, розробки документів, що стосуються навчання первинної медичної допомоги, вакцинація, профілактики, адвокації прав дитини та багато чого іншого заради створення єдиного європейського простору і покращення первинної медичної допомоги дітям.

Більше інформації про Європейську Конфедерацію Педіатрів Первинної ланки ви дізнаєтесь з цього відео. Приємного перегляду!

Ми вчимось один у одного. І створюємо разом прогресивну спільноту педіатрів на благо наших українських дітей і заради майбутнього. Разом ми сильніші!

Дякуємо за позицію ЕСРСР щодо війни в Україні і за підтримку

Діти – жертви збройного вторгнення в Україну. Ця війна ігнорує всі права дітей і права людини. Діти страждають від ушкоджень і різного роду емоційних травм – багато з них ніколи не вилікують і не забудуть про це протягом свого життя.

Жертвами стають незахищені родини та наші колеги. Більшість змушена залишатися в містах під сильним бомбардуванням їхніх будинків, у підземних сховищах з високим ризиком отримати поранення чи смерть.

Тисячі сімей змушені тікати із зони бойових дій, знаходячи притулок у сусідніх країнах після багатьох годин або днів важкого шляху. Багато сімей розділені.

Україна зараз потребує всілякої гуманітарної підтримки для сімей і наших колег в Україні та за її межами.

Вдячні тим, хто залишається незважаючи ні нащо з нами. Просимо кожного не втрачати надію та докласти всіх зусиль, щоб зупиніти цю війну, яка так глибоко вражає життя і душі дітей!