заходи

PedSMART – Гастроентерологія та нутріціологія

15 лютого 2020 року

22 червня 2019 у місті Одеса («Medical Hub Odrex») відбувся майстер-курс Української Академії Педіатричних Cпеціальностей – «PedSMART. Гастроентерологія та нутріціологія».

Упорядником майстер-курсу є професор Ольга Юріївна Бєлоусова, завідувач єдиної в Україні кафедри дитячої гастроентерології та нутріціології (ХМАПО, Харків). Основний блок доповідей був підготовлений саме співробітниками цієї кафедри: Наталією Павленко (Проблемні питання діагностики захворювань верхніх відділів ШКТ у дитячому віці. Консенсусні рекомендації ESPGHAN/NASPGHAN); Оленою Шутовою (Проблемні питання діагностики захворювань біліарного тракту у дітей та підлітків); Оленою Бабаджанян (Діагностика захворювань печінки); Лідією Волошиною (Діагностика глютензалежних захворювань).

Цього року особливий акцент був зроблений саме на діагностиці найбільш поширених захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей. Під час відкриття конференції голова правління УАПC Марина Маменко розповіла аудиторії про концепцію Choosing Wisely, яка перетворилася в світі на справжній рух лікарів за розумне використання діагностичних тестів в медицині.

Крім того, учасники майстер курсу дізналися, що діарея може бути ознакою імунодефіциту від професора Алли Волохи. Вчилися розпізнавати хірургічну патологію у дитини із начебто звичайним блюванням у дитячого хірурга Дмитра Самофалова. Дискутували, лікувати чи не лікувати глистяні інвазії, разом із Станіславою Гапоновою. Ну і на решті, як майже завжди на наших заходах, торкнулися питань вакцинації. Допомагав у цьому, звісно, Федір Лапій.

Окрему секцію віддали молодим фахівцям та членам УАПC. Вони говорили переважно про неонатальні проблеми. Чи завжди легко годувати грудьми? Як допомогти мамі, якщо їй боляче? Розповідала лікар-педіатр Лідія Бабич. Чи можлива релактація? Відповідь на запитання надавала сертифікований тренер по грудному вигодовуванню Ліна Барська. Наші друзі з клініки “Френдлік” Юлія Гончарова та Олена Луцька розповідали, що робити педіатру із неонатальними жовтяницями та чому в маленької дитини розвивається стрептококовий перианальний дерматит.

Всі доповіді були орієнтовані на лікаря-педіатра та фахівця загальної практики, базувалися на засадах доказової медицини. Як завжди на заходах УАПC в програмі чітко відокремлювався промоційний час від непромоційного, розкривався конфлікт інтересів.

Наступного року знову Одеса прийматиме «PedSMART. Гастроентерологія та нутріціологія». Які будуть теми? Дізнаємося пізніше.