заходи

PedSMART – Антибіотики в педіатрії

2 березня 2019 року, Київ

2 березня 2019 року у місті Київ відбувся перший Майстер-курс “PedSMART”.

Головним організатором виступила Центральноукраїнська Академія Педіатрії (ЦУАП). У заході прийняли участь також представники Подільської спілки педіатрів, Східноукраїнської академії педіатрії, Всеукраїнської асоціації дитячої імунології.

Головною ідеєю майстер-курсу стало обговорення питань раціональної антибіотикотерапії в епоху антибіотикорезитентності. Особливістю заходу стала динамічна модель навчання – лекції у великих та малих аудиторіях, майстер-класи та тренінги.

Упорядниками програми стали Олексій Риков та Марина Маменко. Спікерами та тренерами – Микола Хайтович, Олександр Катілов, Федір Лапій, Станіслава Гапонова, Ірина Матвієнко, Людмила Раковська, Іванна Романкевич, Анастасія Бондаренко, Олена Шарікадзе, Євген Гречуха.

Про що говорили? Про основні правила антибіотикотерапії в педіатрії, механізми формування антибіотикорезитентності, фармакокінетику та фармакодинаміку антибатеріальних препаратів, вибір антибіотиків при лікуванні найбільш поширених бактеріальних інфекцій у дітей, алергію на бета-лактами, профілактичне застосування антибіотиків у практиці педіатра та про особливості вакцинопрофілактики бактеріальних інфекцій у дітей.
На тренінгах та майстер-класах відпрацювали питання рентгендіагностики пневмоній у дітей, використання експрес-тестів у диференційній діагностиці вірусної та бактеріальної етіології захворювань у дітей, визначення тяжкості стану пацієнта та обрання тактики його ведення.
Поговорили також про те, як ефективно спілкуватися с пацієнтами та їх батьками.

Особливу зацікавленість учасників викликала доповідь спеціального гостя програми доктора Robert Ross Russell (Кембридж, Великобританія), члена виконавчого комітету Європейської Академії Педіатрії, Голови Європейської Педіатричної Панелі в Європейській Асоціації Медичних Спеціальностей, яка була присвячена питанням лікування пневмонії у дітей. Доповідь і дискусія із професором транслювалися онлайн, зібрали загалом понад 14 000 переглядів. Спілкування продовжувалося навіть у перервах. Говорили про те, як навчають педіатрії, як складають екзамени в різних країнах Європи.

Аналогічні заходи у другому півріччі 2019 року відбудуться у великих містах різних регіонів України – Харкові, Одесі, Дніпрі, Івано-Франківські. Разом змінимо ситуацію із нераціональним використанням антибіотиків на краще!