новини
Глобальна зустріч експертів, присвячена питанням охоплення дітей рутинною вакцинацією
30-31 січня 2023
30-31 січня 2023р в м. Кігалі (Руанда) відбулась Глобальна зустріч експертів, присвячена питанням охоплення дітей рутинною вакцинацією, яка була організована Міжнародною Асоціацією Педіатрії (IPA) за сприяння Педіатричної Асоціації Руанди та дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.
Представники педіатричних асоціацій понад 20 країн обговорювали питання покращення охоплення вакцинацією дітей із акцентом на тих, які не отримали жодного щеплення. Українську Академію Педіатричних Спеціальностей (УАПС) представляла Віра Сем’янчук, лікар-педіатр, дитячий алерголог та імунолог, кандидат медичних наук, голова правління Західноукраїнської Академії Педіатрії (м. Івано-Франківськ).
Проблеми із проведенням щеплень існують у різних країнах Світу. Багато з них є спільними – недостатній рівень комунікації між лікарем та пацієнтом, релігійні та антивакцинальні переконання, наслідки пандемії тощо. У країнах Африки та Азії є проблеми доступності медичних послуг.
В Україні наразі є в наявності більшість вакцин для проведення рутинної вакцинації та рекомендованих щеплень. У регіонах, де немає активних бойових дій, зберігається доступність медичних послуг, але рівень охоплення вакцинацією залишається найнижчим в Європі та одним із найменших у Світі. Звісно, коли в країні війна, багато інших проблем здаються другорядними. Але це не має стосуватися вакцинації. Адже з кожною втраченою можливістю профілактувати вакцинокеровані інфекції у конкретної дитини, зростають ризики для суспільства в цілому. Боротися із спалахами в тих умовах, в яких наразі знаходиться наша країна, буде вкрай важко. Тому досвід колег, яким попри всі труднощі вдається досягти рівня охоплення рутинною вакцинацією 90-95 % населення своїх країн, є вкрай важливим.
Українська Академія Педіатричних Спеціальностей завжди приділяє особливу увагу питанням імунопрофілактики, проводить освітні заходи для лікарів та інших медичних працівників, дотичних до вакцинації, інформує населення про можливості попередження інфекційних захворювань та розвінчуючи міфи щодо вакцинації. Віримо, що спільними зусиллями нам вдасться досягти прогресу, а наша країна покине список аутсайдерів за показниками охоплення дітей рутинною вакцинацією.