Заява Європейської Академії Педіатрії

Європейські педіатри закликають вакцинувати дітей та підлітків від COVID-19

БРЮССЕЛЬ, 23 СЕРПНЯ 2021 РОКУ

Оскільки діти та підлітки з усієї Європи готуються повернутися до шкіл після літа, Європейська Академія Педіатрії закликає щепити їх проти COVID- 19 для формування популяційного імунітету та припинення пандемії. Попередньо проведені дослідження показали, що вакцинація дітей та підлітків є високоефективною та безпечною.

У спільній заяві, опублікованій у «Frontiers», Європейська Академія Педіатрії та Європейська Конфедерація Педіатрів Первинної Ланки Медичної Допомоги підкреслюють численні переваги вакцинації для здоров’я дітей та підлітків проти COVID- 19, включно з поверненням до регулярної педіатричної допомоги та планових щеплень проти інших інфекційних захворювань. Охоплення дітей плановими оглядами та вакцинацією серйозно постраждало під час пандемії.

Щеплення дітей та підлітків також сприятиме їхньому регулярному навчанню в школі й спілкуванню з однолітками, що є життєво необхідним для вирішення проблем з освітою, розвитком та психічним станом, що були спричинені запровадженням карантину для більшості молоді в усьому світі (понад 1,5 мільярда осіб).

У спільній заяві також надано рекомендації щодо підсилення імунітету й вирішення проблеми вакцинації дітей та підлітків. Між іншим, Європейська Академія Педіатрії рекомендує пропагувати й заохочувати проведення вакцинації дітей та підлітків проти COVID- 19 у всьому світі, а також вважає, що національні педіатричні асоціації мають розробити власні стратегії вакцинації та адаптувати їх до наявних графіків щеплень.

Хоча інфекція COVID- 19 у дітей рідко буває важкою, нещодавно описаний дитячий мультисистемний запальний синдром спостерігається невдовзі після перенесеної інфекції. Попередні докази також демонструють те, що тривалі наслідки COVID- 19 можуть спостерігатися й до 6 місяців після інфекції (включно з утомою, болем у м’язах та суглобах, безсонням, проблемами з диханням та серцебиттям).

Ознайомитися з оригіналом спільної заяви Європейської Академії Педіатрії та Європейської Конфедерації Педіатрів Первинної Ланки Медичної Допомоги можна за посиланням: https://bit.ly/3zu0ZOp

Детальніше про кампанію Європейської Академії Педіатрії «Вакцинуйте свою дитину» тут:
https://www.eapaediatrics.eu/eap4vaccinations-vaccinate-your-child/