новини

Допомога ЕАР та УАПС Павлоградській міській лікарні № 1

Діти не мають страждати від болю

Ще один грант на придбання медичного обладнання у розмірі 10 000 євро від Європейської Академії Педіатрії (ЕАР) за поданням Української Академії Педіатричних Спеціальностей (УАПС) у жовтні 2022 року отримала Павлоградська міська лікарня № 1. Цей шлях був для нас найдовшим і найскладнішим.

У наслідок  збройної агресії російської федерації збільшилась кількість внутрішньо переміщених осіб на території Дніпропетровської області, у тому числі Павлоградської громади. Тільки офіційно зареєстрованих тимчасово переміщених осіб у цьому місті майже 18 тисяч. Звісно, значно зросла потреба у наданні невідкладної та планової медичної допомоги, яку забезпечує КНП «Павлоградська міська лікарня № 1». Крім того, із серпня минулого року до лікарні був приєднаний КНП «Павлоградський пологовий будинок», який має в своїй структурі 65 ліжок та приймає майже 120 пологів на місяць. Наразі в лікарні 185 стаціонарних ліжок різного профілю: неврологічні, терапевтичні, педіатричні, психіатричні, хірургічні, гінекологічні, для вагітних та породіль, хоспісні та реанімаційні. До складу лікарні також входить приймально-діагностичне відділення з кабінетами функціональної діагностики, УЗД, рентгенологічним відділенням. Консультативно-діагностичне відділення лікарні обслуговує майже 100 тисяч населення в різних районах міста Павлоград.

Ще на початку літа ми отримали листа від дитячого анестезіолога цієї лікарні Марії Тихомирової про потребу у апараті для інгаляційної анестезії під час малих хірургічних утручань у дітей. Його пошук ми почали серед донорів ще у червні 2022 року, але марно. Тому запропонували ЕАР придбати апарат для цієї лікарні спільними зусиллями, оскільки стандартний грант від ЕАР не дозволяв покрити повністю потребу. Для цього УАПС виділила власний гуманітарний грант для лікарні у розмірі 252 492,19 грн. Як результат, Павлоградська міська лікарня отримала наркозно-дихальний апарат ЕХ-20 загальною вартістю 615 859,00 грн., а ми – задоволення від того, що діти менше будуть страждати від болю, коли їм проводять такі необхідні медичні втручання.