заходи
Майстер-курс PedSMART у Дніпрі
30 листопада 2019 року
І знову «PedSMART. Антибіотики та вакцинація». Цього разу Дніпро. 30 листопада 2019 року ми працювали в одному з найбільших промислових регіонів країни. Хвилювалися особливо. Чому? На відміну від Києва, Харкова та Одеси, у Дніпрі у нас немає регіональної Академії. Але, все вдалося!
![](https://uaps.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/pedsmart18-1024x683.jpg)
Говорили про антибіотики та антибіотикорезистентність, про те, як діяти, щоб і дитині допомогти, і зайвий раз антибіотики не призначати.
![](https://uaps.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/pedsmart149-1024x683.jpg)
Як завжди, багато говорили про вакцінацію, як найбільш дієвий спосіб попередження бактеріальних інфекцій, які потребують для лікування призначення антибіотиків.
Згадали про розумне використання пробіотиків, не тільки для запобігання розвитку антибіотикасоційованої діареї, але й змін у власному мікробіомі із переважанням антибіотикорезистентних штамів.
Провели майстер-класи з комунікації, діагностики та лікування пневмонії, використання використання експрес-тестів.
![](https://uaps.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/pedsmart29-1024x683.jpg)
Чудова команда постійних спікерів проекту – Марина Маменко, Олексій Риков, Олександр Катілов, Федір Лапій, Іванна Романкевич, Дмитро Самофалов, Людмила Раковська, Алла Волоха, Станіслава Гапонова. Але, що вразило, як швидко вписалися у формат та стали командою проекту спікери із Дніпра – Світлана Ільченко, Дмитро Степанський, Віктор Маврутенков, Тамара Борисова. Дякуємо всім за співпрацю! За гостинність! За відчуття «як вдома»!